Rekonštrukcia vstupu do Kultúrneho domu

25. 4. 2014

Čas sa na stave budovy už značne podpísal, napriek tomu, že za tú dobu boli urobené dielčie úpravy a opravy.
     Vymenená už bola časť okien, strecha, ústredné kúrenie a niekoľkokrát boli opravované aj vstupy do Kultúrneho domu i do Obecného úradu. Schody sú priamo vystavené vplyvom počasia, tomu zodpovedá i ich súčasný vzhľad i funkčný stav. Schody vedúce do Kultúrneho domu boli už z hľadiska technického stavu nebezpečné.
     V rámci údržby celej budovy obec pristúpila k oprave schodov a vstupu do Kultúrneho domu. Bola urobená rekonštrukcia základu schodov. (fotografie v galérii sú z týchto prác), následne bude na tento základ položená dlažba s ochrannými lištami. Boky schodiska na vstupe budú do výšky 50 centimetrov obložené obkladom.  V ich ľavej časti bude zhotovený kovový nájazd pre bezbariérový vstup.
     V ďalšom kroku bude vstup do Kultúrneho domu prekrytý strieškou, aby sme túto investíciu ochránili pred poveternostnými vplyvmi.
     Tvar prekrytia schodov rieši profesionálny architekt, aby sme úpravami nenarušili celkový estetický vzhľad priečelia budovy.
     Dokončenie úprav predpokladáme ukončiť do konca mája.

Náhľad fotografií zo zložky Oprava vstupu do Kultúrneho domu