Verejná zbierka - Kostolík Ráztoka

6. 10. 2016

Pôvodná kaplnka Božského srdca Ježišovho bola postavená občanmi Obce Mariková po druhej svetovej vojne. Bola vysvätená 23.9.1951. Svojou polohou, konštrukciou i zasadením do okolitej prírody tvorila jednu z dominánt obce.
V rokoch 2012 - 2013 bola zrekonštruovaná, farský úrad pripravoval jej ďalšie skrášlenie a úpravu okolia.
         12. augusta 2016 v skorých ranných hodinách bola kaplnka zničená požiarom.

Obec Horná Mariková, Občania Hornej Marikovej, Marikovskí rodáci, Farnosť Horná Mariková, majitelia rekreačných nehnuteľností v obci, i náhodní návštevníci si prajú obnovu tohoto krásneho objektu.

Zbierka je vyhlásená v zmysle zákona, konanie zbierky je nahlásené na Ministerstvo vnútra SR, finančné prostriedky budú využité výhradne na obnovu - znovu-postavenie dreveného kostolíka v Ráztoke.

Svoje finančné príspevky môžete zaslať na účet Farnosti Horná Mariková s názvom: "Kostolík Ráztoka", účet je vedený v Slovenskej sporiteľni, číslo účtu: SK77 0900 0000 0051 1919 6509.
Do správy pre prijímateľa je možné uviesť Meno darcu, alebo adresu darcu.
Za Vaše dary ďakujeme!
          O priebehu zbierky budeme informovať, tak isto budeme podávať informácie o aktivitách k obnoveniu kostolíka.