Choď na obsah Choď na menu
 


Deň matiek

13. 5. 2012

 

Milé mamičky,
      je veľa krásnych prirovnaní, ktoré hovoria o tom, prečo sú ženy ženami, matky matkami. Prívlastky pracovitá, starostlivá, trpezlivá, obetavá, láskavá, milujúca, odpúšťajúca a oddaná však nepatria len mamičkám ale všetkým ženám. Takéto ste v očiach svojich detí a verím, že aj v očiach vašich manželov.
      Nič nie je hrejivejšie ako ,, slnko „ a „istota“ vychádzajúce z milujúceho materinského srdca.  Srdcia našich mám sú pre nás záhadou.  Kde sa v nich berie toľko citu, lásky, porozumenia, oddanosti, trpezlivosti, sily, obetavosti, starostlivosti a vznešenosti?
Materinská láska je dobrotivá, je trpezlivá, nemyslí na zlé, trpí pre neprávosti, všetko znáša, vo všetko dúfa a všetko vydrží. Nikdy nezahynie a nedá sa ničím nahradiť. Skúsenosti mnohých generácii dokazujú, že matka je tmelom rodiny.
Žena dnešnej doby je plne vtiahnutá do vĺn spoločenského diania a tak ako muž sa podieľa na materiálnom zabezpečení rodiny, no zároveň plní i nenahraditeľnú úlohu matky.
       My muži si to nie vždy plne uvedomujeme a nie vždy sa vieme zastaviť, odložiť svoje pracovné či iné problémy a nájsť si čas na Vás, ženy, na Vás matky.
       Milé matky, pri príležitosti Vášho krásneho sviatku Vám želám pevné zdravie. Aby ste v tento sviatočný deň, ale aj v ďalších nastávajúcich dňoch Vášho života mali čo najmenej problémov, chvíľ bolesti a smútku. Aby Vás pohoda, porozumenie a láska sprevádzali na každom kroku. 

                                                                                         Ing. Miroslav Hamar
                                                                                                starosta obce