Choď na obsah Choď na menu
 


Požiar v obci

4. 1. 2012

        V dobe vzniku požiaru bola píla od 16.12.2011 mimo prevádzku, kôli obdobiu Vianočných a Novoročných sviatkov a čerpaniu riadnej dovolenky zamestnancov firmy AKTIV PRO s.r.o.. Obnovenie prevádzky bolo plánované od 9. januára 2012. 
Píla zamestnávala štyroch ľudí z obcí Horná a Dolná Mariková, podporovala podnikateľské aktivity a podmienky v Obci, zároveň poskytovala  bezkonkurenčné ceny pri poreze dreva pre našich obyvateľov i záujemcov z okolia.   
        Píla bola v prevádzke od roku 1958, v roku 1992 bola vykonaná generálna oprava budovy - strecha, prístavba, inštalácia novej technológie na porez, odsávane a odstraňovanie pilín, bola zakúpená zánovná vysokozdvižná kára. Bola zakúpená rozmietačka, brúska na píly a v roku 2001 preťahovacia hobľovačka so šírkou valca 70 cm a možnosťou opracúvať materiál do hrúbky 250 mm. V roku 2009 po prenajatí píly súčasnému prenajímateľovi bola k píle pristavená technická  časť pre ďalšiu výrobu, boli spevnené manipulačné plochy a bol vyriešený zber  a odsávanie odpadu - pilín do zásobníku. 
        Požiarom píly bola zničená budova celá konštrukcia a strecha, všetky inštalácie a pomocné zariadenia. Boli zničené  všetky uskladnené vozidlá a mechanizačné prostriedky patriace Obci i prenajímateľovi,  bolo zničené zariadenie inštalovaných strojov, motory, dopravníkové pásy......,   

Obrázok
        Materiálna škoda bude presahovať sumu 100 000,- Euro. Zároveň zaniknú pracovné miesta  a stratí sa i možnosť využiť služby, ktoré píla v Obci dlhé roky poskytovala. 
       Vo veci pátrajú vyšetrovacie orgány Polície a Hasičského a záchranného zboru. 
    

 

Náhľad fotografií zo zložky Požiar píly