Choď na obsah Choď na menu
 


Úpravy a čistenie stavu na Pagaňove pokračujú

6. 12. 2011

       V nedávnej minulosti tam došlo k stretu motorového vozidla s "detským" cyklistom, chýbalo málo a táto nehoda mohla skončiť tragicky.

       Vyčistenie splavu bolo potrebné z dôvodov hygienických, estetických i z dôvodu obnovenia pôvodného účelu a poslania tohoto splavu - spomalenie toku rieky a zachytávanie splavovaného materiálu, hlina, štrk a kameň pri zvýšených prietokoch vody.

       V prvej fáze bolo čistenie mechanizmami urobené zásluhou sponzora, ktorý tieto mechanizmy financoval, Práce v letných mesiacoch sťažovaly dažde a nepriaznivé počasie v mesiacoch júl a jún. V tejto dobe došlo i k zapadnutiu ťažkého buldozéra, ktorý sa až po niekoľkých dňoch podarilo uvolniť. K uvolneniu bolo potreba zabezpečiť špeciálny ťahač. Na našich stránkach je s tejto akcie seria fotografií. (fotogaléria)

       Súčasné práce sú vykonávané mechanizmom Povodia Váhu - pásový bager. Po jednaní starostu so zodpovednými pracovníkmi Povodia Váhu sa vedenie Povodia rozhodlo s prácami  započatými Obcou pomôcť.

      Cieľom vedenia obce je upraviť tento priestor tak, aby pri vstupe do Obce vítal návšrevníkov  upravený priestor, ktorý bude v prvom rade prehľadný a bezpečný. V priebehu budúceho roku by mali úpravy pokračovať úpravami terénu pri ceste tak, aby tento priestor bolo možné kosiť, plánovaná je i  informačná tabuľa a odpočivadlo .

 

Náhľad fotografií zo zložky Čistenie zbernej nádrže