Drevopytliaci

Pokračujeme vo vyznačovaní hraníc pozemkov našich Obecných lesov. I pri vyznačovaní hraníc  obecných porastov sa neustále stretávame so známkami a stopami "hospodárenia"  zlodejov - drevopytliakov, ktorí vo veľkom vykrádali  Marikovské hory.
      Zlodeji sa sústreďovali na pozemky v obhospodarovaní Štátnych lesov, alebo súkromné porasty. Kroky k zamedzeniu takejto činnosti boli podniknuté zo strany súkromných lesných spoločenstiev majiteľov lesa, vedenia Urbáru Mariková i Štátnych lesov SR.
      Obec ako vlastník a správca obecných lesov nekompromisne zakročí proti každému zistenému nelegálnemu výrubu stromu v svojich porastoch!

Žiaľ, niektorí v tejto činnosti pokračujú, je však len otázkou času kedy i v týchto prípadoch polícia a ďalšie orgány činne v trestnom konaní urobia poriadok. V súčasnosti sú monitorované pohyby vozidiel odvážajúce drevo posekané na drobno - ako že "z dvora!. Predávajúci bude musieť vedieť doložiť odkiaľ zobral drevo - surovinu na výrobu štiepaného dreva "z dvora".

Zábery vo fotogalérii pochádzajú z hrebeňa  medzi osadami Fúsovci a Kolárovci.